Πλατφόρμα Σύγχρονης Μάθησης (Τηλεδιάσκεψη με τους μαθητές/τριες)

• Από που θα κάνω Download την εφαρμογή Webex Meeting;
  • Μπορώ να κάνω τηλεδιάσκεψη από το κινητό μου;
    ΝΑΙ, ωστόσο δεν ενδείκνυται για την διαχείριση μιας τηλεδιάσκεψης αλλά περισσότερο για την συμμετοχή σε μια τηλεδιάσκεψη.
    Μπορείτε να εγκαταστήσετε την εφαρμογή Webex Meetings από το Playstore ή το Appstore.
    Αν έχεις συσκευή Android κάνε κλικ ΕΔΩ   /  Αν έχεις συσκευή iPhone κάνε κλικ ΕΔΩ
  • Πως μπορώ να διασφαλίσω ότι στην “αίθουσα τηλεδιάσκεψης” συμμετέχουν μόνο οι μαθητές του τμήματός μου;
    Οι αίθουσες τηλεδιάσκεψεις έχουν ρυθμιστεί ώστε αυτόματα κατά την έναρξη να είναι “κλειδωμένες” αυτό σημαίνει ότι οποιοδήποτε για να συνδεθεί θα χρειαστεί να τον αποδεχτείτε “admit”. Κρατήστε την αίθουσά σας κλειδωμένη καθόλη την διάρκεια της τηλεδιάσκεψης και κάντε Admit μόνο του μαθητές που συμπληρώνουν Επώνυμο και Όνομα.
    Οι μαθητές/τριες κατά την είσοδο πρέπει να συμπληρώνουν ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το Όνομα και το Επίθετό τους.Στην συνέχεια χρειάζεται να κάνετε ΕΝΕΡΓΗ την επιλογή “Mute on Entry” ώστε το μικρόφωνο των μαθητών να είναι κλειστό κατά την είσοδό τους και να κάνετε ΑΝΕΝΕΡΓΗ την επιλογή “Anyone Can Share”.

Αναλυτικές οδηγίες για την χρήση της εφαρμογής και την διαχείριση μιας τηλεδιάσκεψης

Αιμοδοσία

Καλούνται όλοι οι υποψήφιοι αιμοδότες