Πανευρωπαϊκή διάκριση μαθητών
You are currently viewing Πανευρωπαϊκή διάκριση μαθητών

“Η Αθηνά Τσιακμάκη, μαθήτρια της Α’ τάξης και ο Φώτης Τσιακμάκης, μαθητής της Γ’ τάξης του Σχολείου μας, συμμετείχαν στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Καράτε Εφήβων-Νέων, που πραγματοποιήθηκε στη Λάρνακα της Κύπρου το περασμένο Σαββατοκύριακο.
Η Αθηνά κατέλαβε τη 3η θέση στην κατηγορία ΚΑΤΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ. Με εκπληκτικές εμφανίσεις σε κάθε γύρο και υψηλότατες βαθμολογίες, η Αθηνά έχασε στις λεπτομέρειες την είσοδό της στον τελικό, κατακτώντας τελικά το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία της. Πρόκειται για μια μεγάλη διάκριση, καθώς στο πολύ δύσκολο και απαιτητικό αυτό αγώνισμα οι Ελληνίδες αθλήτριες που έχουν καταφέρει να ανέβουν σε Ευρωπαϊκό βάθρο είναι ελάχιστες.
Εξαιρετική εμφάνιση και από τον Φώτη Τσιακμάκη, ο οποίος πέρασε στο δεύτερο γύρο και τη 16άδα της κατηγορίας Κάτα Νέων Ανδρών.
Η Αθηνά και ο Φώτης είναι αθλητές του Συλλόγου ‘Άθλος Περιστερίου” και ο προπονητής τους είναι ο Τσιακμάκης Βασίλης, πτυχιούχος ΤΕΦΑΑ Αθηνών και προπονητής Καράτε Α’ Κατηγορίας.
Θερμά συγχαρητήρια και του χρόνου με το χρυσό!

Αιμοδοσία

Καλούνται όλοι οι υποψήφιοι αιμοδότες