Το σχολείο μας πραγματοποίησε εκπαιδευτική εκδρομή στη Λευκάδα από τις 17 έως και τις 19 Μαρτίου 2023, στην οποία συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες μαθητές της Α’ και Β’ Λυκείου.

1η ημέρα:  Παρασκευή, 17 Μαρτίου 2023

Συγκέντρωση στις 07:30 π.μ. στον χώρο του σχολείου. Επιβίβαση στο λεωφορείο και αναχώρηση.  Ενδιάμεσες στάσεις στη διαδρομή και άφιξη στη Λευκάδα.  Τακτοποίηση στο ξενοδοχείο και ξεκούραση.  Βόλτα στην πόλη και φαγητό.  Δείπνο και διανυκτέρευση.

2η ημέρα:  Σάββατο, 18 Μαρτίου 2023

Επίσκεψη στη Μονή Φανερωμένης και στη συνέχεια μετάβαση στην  Πρέβεζα και επίσκεψη στον Ενετικό πύργο και σε άλλα αξιοθέατα της πόλης.  Φαγητό (προαιρετικά) στην περιοχή και επιστροφή στο ξενοδοχείο για ξεκούραση.  Δείπνο και διανυκτέρευση

3η ημέρα:  Κυριακή, 19 Μαρτίου 2023

Αναχώρηση για το Νυδρί και κρουαζιέρα με ferry boat στα   Πριγκηπονήσια, ανάμεσα στη Λευκάδα και στις Ακαρνανικές ακτές. Επιστροφή στο ξενοδοχείο και αναχώρηση για το Μεσολόγγι. Επιστροφή στην Αθήνα και άφιξη στον χώρο του σχολείου, αργά το απόγευμα, μετά από ενδιάμεσες στάσεις για ανάπαυση και φαγητό.

Ταξιδιωτικό γραφείο: At Holidays
Διαμονή: Ξενοδοχείο IONIAN BLUE 5* https://www.ionianblue.gr/
Ιατροφαρμακευτική κάλυψη: INTERAMERICANAnax extra
Ασφάλιση επαγγελματικής αστικής ευθύνης: Ευρωπαϊκή ΠίστηΑρ. συμβολαίου: 113216